Blaudzun
Theaterconcert
Na een reeks intieme try-outshows in 2024 keert Blaudzun in 2026 terug naar het theater. Tijdens zijn solotheaterdebuut combineerde hij muziek met persoonlijke verhalen. Hij vertelde openhartig over zijn leven, zijn inspiratiebronnen en de weg die hij als muzikant heeft afgelegd.
“De vrijheid van het theater, waar ik naast zingen en spelen ook grappige en soms pijnlijke anekdotes en verhalen kon delen, is mij erg goed bevallen,” vertelde Blaudzun na afloop. “Het was niet alleen spannend voor mij, maar ik merkte ook dat het publiek deze intimiteit als spannend ervoer. En dat er vaak spontaan werd meegezongen met sommige liedjes is alleen maar mooi.”
De nieuwe theatershow in 2026 bouwt voort op deze ervaringen. Blaudzun neemt je opnieuw mee in zijn muzikale wereld, die hij zelf omschrijft als “een universum van duivelse muziek, veterstrikdiploma’s, religieuze trauma’s – al dan niet verwerkt – en een passie voor wielrennen en de liefde.” De voorstelling biedt ruimte voor herkenning, verwondering en misschien zelfs een glimlach of een traan.
Rond dezelfde tijd verschijnt ook een biografie over Blaudzun, geschreven door Ronald Giphart. De schrijver volgde hem tijdens het maken van zijn laatste album en bij de voorbereidingen van de nieuwe tour. In het boek duikt Giphart dieper in de jeugd van Blaudzun en onderzoekt hij zijn muzikale ontwikkeling.