Holland Baroque en Wu Wei (sheng)
Dragon Dances & Jasmin Songs
De sheng
Wu Wei bespeelt de sheng, een traditioneel Chinees mondorgel met een geschiedenis van meer dan 3000 jaar. Het instrument heeft een eigen, gelaagde klank en kan tegelijk melodie en begeleiding laten horen. De sheng roept direct de rijkdom van de Chinese muziekcultuur op.
De inspiratie voor dit programma komt uit historische Europese verzamelingen van traditionele Chinese muziek uit de 18e en 19e eeuw, zoals de Jones Dalberg Collection (1802), de Grandville Bantock Collection (1911) en de Willeke Collection (1909). Deze bronnen laten zien hoe Chinese muziek al eeuwen geleden zijn weg vond naar Europa. Holland Baroque en Wu Wei blazen deze muziek nieuw leven in en geven er een eigen, eigentijdse vorm aan.
Holland Baroque
Holland Baroque verrijkt al jaren de muzikale canon met een open blik en nieuwsgierige houding. Het orkest ziet een partituur als een onvoltooid kunstwerk. Met kennis, vakmanschap, fantasie en speelsheid maken de musici van barokmuziek telkens een nieuwe belevenis. Van Bach tot gospel, van jazz tot gregoriaans; Holland Baroque is met haar bijzondere programma’s een graag geziene gast op de (inter)nationale podia en is winnaar van onder andere winnaar van twee Edisons en twee REMA awards. Sinds haar oprichting zet Holland Baroque zich in voor educatie met schoolconcerten, haar Samama Fellowship en workshops aan mbo- en hbo-opleidingen.