Opera

Nederlandse Reisopera

Fidelio

zaterdag

6

mei
2023

19:30 - 22:00 uur
Met pauze

Grote Zaal

GOUDEN RANG € 54,-
1E RANG € 41,50
2E RANG € 37,50
3E RANG € 29,-
incl. garderobe en pauzedrankje

18:30 uur | inleiding gratis, wel reserveren

LNP

zaterdag

6

mei
2023

19:30 - 22:00 uur
Met pauze



Grote Zaal

GOUDEN RANG € 54,-
1E RANG € 41,50
2E RANG € 37,50
3E RANG € 29,-
incl. garderobe en pauzedrankje

18:30 uur | inleiding gratis, wel reserveren

LNP

Een prachtige nieuwe interpretatie van Beethovens enige opera, die gaat over tirannie, vrijheid, sterke karakters, trouw en hoop. In Fidelio vermomt Leonore zich als man om haar onterecht gevangengezette geliefde uit de gevangenis te bevrijden. De muziek van Beethoven schudde de muzikale wereldorde door elkaar en de rollen vereisen buitengewone zangstemmen. En die heeft de Nederlandse Reisopera in de gelederen, met de internationaal vermaarde Nederlandse sopraan Kelly God als Leonore.

De Nederlandse Reisopera brengt een prachtige nieuwe interpretatie van Beethovens enige opera, een werk over tirannie, vrijheid, sterke karakters, echtelijke trouw en hoop.

In Fidelio wisselt de vrouwelijke hoofdpersoon, Leonore, van identiteit. Haar geliefde, de edelman Florestan, is ten onrechte gevangengezet door zijn politieke tegenstander, gouverneur Pizarro. Leonore vermomt zichzelf als de jongeman 'Fidelio' en gaat in de gevangenis werken. Daar wordt de dochter van gevangenisbewaarder Rocco verliefd op Fidelio. De situatie escaleert en Leonore moet alles op alles zetten om haar geliefde uit de kerker te bevrijden.

Beethoven schudde de muzikale wereldorde door elkaar met dit werk. De muziek omarmt de diepten van wanhoop en extatische hoop van de ziel en de rollen vereisen buitengewone zangstemmen. En die heeft de Nederlandse Reisopera in de gelederen, met de internationaal vermaarde Nederlandse sopraan Kelly God die schittert als Leonore.

Gezongen in het Duits, met Nederlandse en Engelse boventiteling.


Muziek: Ludwig van Beethoven
Tekst: eindversie van Georg Friedrich Treitschke,
Naar Léonore, ou L`amour conjugal, een toneelwerk van Jean-Nicolas Bouilly
Muzikale leiding: Otto Tausk 
Regie: John Fulljames
Hernemingsregisseur: Aylin Seda Bozok
Spel: Bryan Register, Kelly God, Felix Speer, Julietta Aleksanyan, Petter Moen, Bastiaan Everink en Frederik Bergman
Decor- en kostuumontwerp: Steffen Aarfing
Video- en lichtontwerp: Lee Curran
M.m.v. Phion, orkest van Gelderland & Overijssel en koor Consensus Vocalis

Beethovens enige opera in prachtige, nieuwe interpretatie.

Website: reisopera.nl

 

Deel deze voorstelling:   E-mail
Theaterplus
Prijs: € 13.50
Er wordt een tafel gereserveerd in het Theatercafé. Vooraf koffie of thee met iets lekkers en na afloop een drankje met hapjes.
https://harmonie.nl/files/product/1668683877-Theaterplus.jpg
zaterdag 6 mei 2023 om 19:30 uur
Theatergerecht
Prijs: € 19.50
Een verrassingsgerecht met ingrediënten die zoveel mogelijk duurzaam en lokaal zijn. Bij dit gerecht kun je kiezen uit vegetarisch, vlees- of visgerecht.
https://harmonie.nl/files/product/1668684003-Theatergerecht.jpg
zaterdag 6 mei 2023 om 19:30 uur
Theatermenu
Prijs: € 32.50
Een drie-gangen keuzemenu met eerlijke en toegankelijke gerechten.
https://harmonie.nl/files/product/1668683990-Theatermenu.jpg
zaterdag 6 mei 2023 om 19:30 uur
Dagkaart bus/trein Arriva
Prijs: € 7.50
Met het Arriva OV-ticket kun je op de dag van je theaterbezoek voor slechts € 7,50 reizen met Arriva.
https://harmonie.nl/files/product/1678969397-Site.jpg
zaterdag 6 mei 2023 om 19:30 uur