De kaartverkoop is gestart voor Vrienden van De Harmonie! Ben je Vriend, log dan in op je MijnHarmonie account. Daarna heb je de mogelijkheid om de tickets te bestellen. De reguliere verkoop start woensdag 11 juni om 12:00 uur.

Byzantium

Het Zuidelijk Toneel | Abattoir Fermé

In Byzantium beland je in een restaurant dat op twee plekken tegelijk lijkt te bestaan. Is het een plek op aarde of op een andere planeet? Speelt het nu, of honderd jaar geleden? Eén ding is zeker: hier klopt iets niet. Het restaurant is vernoemd naar Byzantium, ooit een bruisende stad, nu een naam vol vergane glorie.

De deuren piepen, het bestek is bot en de pannen zijn oud. In de keuken staat een kok die steeds meer haar verliest terwijl hij in de soep roert. De eigenaresse bakt haar eigen lever en de obers hangen aan zuurstoftanks. Het klinkt vreemd, en dat is het ook. Byzantium is een groteske, barokke satire over nostalgie, angst voor eten en toch ook: verlangen.


Laat je meevoeren in deze theatrale wereld vol humor, horror en fantasie. Byzantium is geen traditioneel toneelstuk, maar een ervaring die je niet snel vergeet.

 

Over Stef Lernous

De internationaal erkende regisseur Stef Lernous richtte in 1999 Abattoir Fermé op, het Mechelse theatergezelschap met een fascinatie voor ‘de wereld achter de wereld’ en een onbevreesde, unieke, en instant herkenbare stijl. Stef Lernous wisselt tekstloze carnavaleske creaties af met tekst en muziektheater. Zijn zeggingskracht zit in de barokke visuele kracht van zijn werk, waarvoor hij zelf uitbundige kostuums, grime en maskers bedenkt. No wonder dat hij gezien wordt als ‘the founding father van laagland-horrortheater’.
 

Over Het Zuidelijk Toneel

Het Zuidelijk Toneel is hét gezelschap van het zuiden en tourt vanuit thuisstad Tilburg door heel Nederland en Vlaanderen. De kleinste tot grootste spelarena’s worden bestormd door het nieuwe vaste ensemble van zes echte speelbeesten. Deze worden eerder opgejut dan getemd door de eerste vrouwelijke artistiek leider van het gezelschap Sarah Moeremans. Samen met een kleurrijke bende aan huisregisseurs maakt Het Zuidelijk Toneel voorstellingen die je opwinden, aangrijpen, en opladen met nieuwe energie. Zo ook de succesproducties Een Leuk Avondje Uit, Crashtest Ibsen en Shut Up and Play with Me, die uitgroeiden tot favoriet bij zowel pers als publiek.

Lees meer
Lees minder

Praktische informatie

Datum & tijd
wo 22 april 2026
wo 22 april 2026
20:00 uur
Locatie/zaal
Middenzaal
Inclusief garderobe en pauzedrankje

Tickets

wo 22 april 2026 wo 22 apr 20:00 uur
Standaard € 24,50
20:00 uur Standaard € 24,50
Vriend? bestel!
Tickets bestellen

Extra

Theaterplus

Er wordt een tafel gereserveerd in het Theatercafé. Vooraf koffie of thee met iets lekkers en na afloop een drankje met hapjes.

meer informatie

Credits

Regie en tekst Stef Lernous
Spel  Keja Klaasje Kwestro, Julia Ghysels, Louis van der Waal, Tine van den Wyngaert, Chiel van Berkel, Kirsten Pieters, Steve Geerts
Vormgeving Sven Van Kuijk
Fotografie (tijdelijk beeld) Sofie Knijff
Coproductie met Abattoir Fermé
Lees meer
Lees minder
Onze nieuwsbrief ontvangen?

Zoeken

Agenda

Pagina's

Laat je inspireren