De kaartverkoop is gestart voor Vrienden van De Harmonie! Ben je Vriend, log dan in op je MijnHarmonie account. Daarna heb je de mogelijkheid om de tickets te bestellen. De reguliere verkoop start woensdag 11 juni om 12:00 uur.

Denkend aan Holland

WAT WE DOEN

Theaterorganisatie WAT WE DOEN gelooft in de kracht van kunst. Kunst kan verhalen invoelbaar maken en zorgen voor meer begrip. In de voorstelling Denkend aan Holland zie je hoe dat werkt.

Een man met een verblijfsvergunning verlaat het AZC. Hij mag in Nederland blijven en wil hier zijn leven opbouwen. Hij is schrijver en wil dat ook blijven. Hij weet hoe het systeem werkt, maar het land zelf kent hij nog niet. Wie zijn de mensen hier? En hoe leef je samen in een nieuwe omgeving?

In een intieme setting vertelt hij zijn verhaal. Soms leest hij voor uit zijn eigen werk. Soms speelt hij scènes waarin je als kijker echt meereist. Je ziet zijn eerste stappen in een nieuw land. Hij zoekt een huis, werk, vrienden. Hij leert de taal en ontdekt de Nederlandse cultuur. En hij stelt vragen: wat is Nederland eigenlijk? En wie mag daarover schrijven?

Denkend aan Holland is een poëtische en persoonlijke voorstelling. Er zit humor in, vooral in de spraakverwarringen. Maar ook herkenning, verwondering en gevoel. De voorstelling is gebaseerd op gesprekken met mensen die zelf met een verblijfsvergunning in Nederland kwamen wonen.

Eerder maakte WAT WE DOEN de voorstelling Hoe ik talent voor het leven kreeg, samen met tientallen mensen met ervaring in een AZC. Ook nu werkt het gezelschap samen met NewBees, een organisatie die nieuwkomers helpt om hun plek in de samenleving te vinden. Samen bieden ze een verdiepend programma voor scholen en groepen professionals. Daarbij is het doel om mensen van verschillende leeftijden en achtergronden samen te brengen.

WAT WE DOEN staat bekend om voorstellingen die maatschappelijke thema’s invoelbaar maken. Ze doen dat met theater, maar ook met podcasts, comedy en lezingen. Ze zoeken altijd naar nieuwe vormen die passen bij het onderwerp én het publiek. Andere bekende voorstellingen zijn onder andere Mensen zoals jij, So Far So Good, Angry Young Men en MOLLEN.

Met Denkend aan Holland nodigt WAT WE DOEN je uit om anders te kijken naar iets wat vaak ver van je af lijkt. Je leert Nederland opnieuw zien – door de ogen van iemand die hier net is.

Website: watwedoen.nl

Lees meer
Lees minder

Praktische informatie

Datum & tijd
do 22 januari 2026
do 22 januari 2026
20:30 uur
Locatie/zaal
Bovenzaal
Inclusief garderobe en pauzedrankje

Tickets

do 22 januari 2026 do 22 jan 20:30 uur
Standaard € 21,50
20:30 uur Standaard € 21,50
Vriend? bestel!
Tickets bestellen

Extra

Theaterplus

Er wordt een tafel gereserveerd in het Theatercafé. Vooraf koffie of thee met iets lekkers en na afloop een drankje met hapjes.

meer informatie
Theatergerecht
Een verrassingsgerecht met ingrediënten die zoveel mogelijk duurzaam en lokaal zijn. Bij dit gerecht kun je kiezen uit vegetarisch, vlees- of visgerecht.
meer informatie
Theatermenu
Een drie-gangen keuzemenu met eerlijke en toegankelijke gerechten.
meer informatie

Credits

Tekst en regie Floris van Delft
Spel George Tobal
Decorontwerp Robin Vogel
Lichtontwerp Mike den Ottolander
Technische productie en lichttechniek Remko van den Ende
Geluidstechniek Jaap Schledorn
Productieleiding Elise de Fooij en Kim van Beek
Marketing en communicatie Nicole Bettonviel, Marisa Santos da Cruz en Špela Semion
Campagnebeeld Foto: Mark Engelen en Ontwerp: Het Echte Werk
Zakelijke leiding Aziza Sbiti
Mede mogelijk gemaakt door Fonds Podiumkunsten, Gemeente Rotterdam
In samenwerking met NewBees en George Tobal Producties
Credits foto Mark Engelen
Lees meer
Lees minder
Onze nieuwsbrief ontvangen?

Zoeken

Agenda

Pagina's

Laat je inspireren