Operation Hellfire

Het Nationale Theater | Eric de Vroedt

Werkt het internationaal recht écht voor iedereen? In Operation Hellfire leidt de arrestatie van een oud-president van de Verenigde Staten in Den Haag tot een internationale crisis. De ‘American Service Members’ Protection Act’ dreigt werkelijkheid te worden en een invasie ligt op de loer. Regisseur Eric de Vroedt maakt een spannende politieke thriller waarin recht, macht en moraal botsen. Met een topcast bestaande uit onder anderen Soumaya Ahouaoui, Tamar van den Dop en Rick Paul van Mulligen.

Werkt het internationaal recht écht voor iedereen? In Operation Hellfire zie je hoe recht, macht en moraal elkaar raken. Regisseur Eric de Vroedt maakt een politieke thriller die je laat nadenken over de rol van Nederland als internationale stad van vrede en recht.
De premier van Nederland organiseert een internationale top over de ineenstortende wereldorde. Hij wil een tegenbeweging op gang brengen, terug naar een tijd waarin het (internationaal) recht er echt toe deed. Maar dan gebeurt het ondenkbare: de oud-president van Amerika, één van de eregasten, wordt bij aankomst in Den Haag gearresteerd door het Internationaal Strafhof.

De reactie uit Washington volgt razendsnel. De American Service-Members’ Protection Act wordt geactiveerd, een wet die Amerikanen beschermt tegen vervolging door het Strafhof. Er ontstaat een diplomatieke rel die zijn weerga niet kent. Het Strafhof weigert de aanklacht in te trekken, zelfs in het zicht van een dreigende invasie.

‘Internationale stad van vrede en recht’
Als reactie op de oprichting van het Internationaal Strafhof in 2002, werd in Amerika de ‘American Service Members’ Protection Act’ aangenomen. Deze wet geeft de Amerikaanse president het recht om “all means necessary and appropriate” in te zetten om een Amerikaanse staatsburger of bondgenoot te bevrijden, wanneer deze wordt aangeklaagd door het Strafhof. In de volksmond kreeg de wet de bijnaam “The Hague Invasion Act”.

Den Haag noemt zichzelf ‘de internationale stad van vrede en recht’. In Operation Hellfire stellen schrijvers Joeri Heegstra en Max Wind de vraag: hoever is Nederland bereid te gaan om die idealen waar te maken?

Eric de Vroedt: “In 2024 schreven Joeri Heegstra en Max Wind voor Het Nationale Theater Exit Poll, een razendsnelle, grappige politieke thriller over de verkiezingen. Nu richten ze hun blik op het internationale recht. Hoe rechtvaardig is dat eigenlijk? Werkt het recht voor iedereen even goed? Juist nu de internationale wereldorde lijkt te wankelen, is het goed om deze vragen te stellen.”
Lees meer
Lees minder

Praktische informatie

Datum & tijd
za 18 april 2026
za 18 april 2026
20:30 uur
Locatie/zaal
Middenzaal
19:30 | Inleiding gratis, wel reserveren
Inclusief garderobe en pauzedrankje
50% korting met de VriendenLoterij VIP-KAART

Tickets

za 18 april 2026 za 18 apr 20:30 uur
Standaard € 29,50
20:30 uur Standaard € 29,50
Bestel ticketsTickets
Tickets bestellen

Extra

Theaterplus

Er wordt een tafel gereserveerd in het Theatercafé. Vooraf koffie of thee met iets lekkers en na afloop een drankje met hapjes.

meer informatie

Credits

Tekst Joeri Heegstra & Max Wind
Regie Eric de Vroedt
Spel Soumaya Ahouaoui, Tamar van den Dop, Hein van der Heijden, Yamill Jones, Yela de Koning, Rick Paul van Mulligen, Gustav Borreman, e.a.
Lees meer
Lees minder
Onze nieuwsbrief ontvangen?

Zoeken

Agenda

Pagina's

Laat je inspireren